Wybór butów jesiennych to nie takie proste zadanie

Lato w pełni. Pogoda choć czasem kapryśna i daje nieraz niebywale popalić, szczególnie szalejącymi i gwałtownymi burzami, przyzwyczaiła nas do słonecznych i upalnych popołudni. Wiele osób dopiero co wyjechało na swój urlop i na wspaniałych piaszczystych plażach będą pożytkować nagromadzoną przez cały rok energię. To wszystko tak pięknie brzmi, że nie chce się zejść na ziemię i… pomyśleć o zakupach na jesień.

Rodziców czekają coroczne wydatki na wyprawkę szkolną dla swoich pociech, kierowców może nieco później zakup ogumienia zimowego, ale wszyscy muszą zainwestować w buty na jesień, które będą ich niosły przez trudy codzienności w pracy i będą towarzyszyły im w parkach na randkach i krótkich jesiennych spacerach. Jak to mówią: „Bez butów ani rusz”.

Buty dla dziecka.

Na obuwie dziecięce trzeba zwracać szczególną uwagę. Najbardziej zależy na tym, by nie tylko były niezwykle wygodne dla naszego maluch i pasowały na nóżkę dziecka ale także na tym, by zapewniały jak największy komfort chodzenia, oddychały, były elastyczne ale nie o śliskiej podeszwie. Buty na jesień powinny być wykonane z oddychającego materiału jakim na przykład jest skóra. Można też rozejrzeć się za jakimiś sztucznymi materiałami, które pozwalają by noga się nie pociła. Obuwie oczywiście powinno mieć wysokość powyżej kostki by zapewnić jej bezpieczeństwo i uchronić przed skręceniem. Natomiast najważniejszy dla samego malucha jest wybór pomiędzy sznurówkami lub rzepami – przeznaczone dla najmłodszych.

Na nogę panienki.

Trendy w modzie kobiecej zmieniają się co roku. Nic w tym dziwnego, gdyż wielkie koncerny nie zarobiłyby milionów gdyby nie sprzedały swoich najnowszych produktów. Wybór obuwia na kobiecą stopę nie jest wcale taki trudny jak się wydaje. Panie przed pójściem do sklepu powinny poczytać trochę artykułów w internecie – co i tak robią – by mieć ogólny przynajmniej ogląd na nadchodzącą modę. Buty na jesień powinny oczywiście chronić kostkę i tego należy się trzymać i nie wybierać krótkiego obuwia na zbliżający się sezon. Wydatki na modne buty mogą jednak sięgać rzędu kilkuset złotych za parę i trzeba się z tym liczyć i odpowiednio wcześniej przygotować i zabezpieczyć pieniądze na ten cel. Z tego też względu warto pomyśleć o umieszczeniu obuwia z poprzednich sezonów w bezpiecznym miejscu ponieważ moda ma to do siebie, że co kilka lat lubi powracać na salony.

A co dla panów.

Obuwie jest jednym z najważniejszych – poza krawatem i obrączką ślubną – dodatków do męskiego ubiory. Obuwie dla dorosłego mężczyzny powinno być przystosowane do jego trybu życia i aktywności fizycznej, ale każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie także wyjściowe buty na jesień. Męskie kolory to brąz i czerń, i tego należy się trzymać jeśli nie jesteśmy pewni jak będziemy się prezentować w bardziej nowatorskich kreacjach. Warto wpierw się zastanowić czy mamy co założyć do różnokolorowych lub wielobarwnych butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>