Jak znaleźć najlepszy dla siebie styl?

Dlaczego tak jest, że jedna osoba z dużą starannością wybiera dla siebie ubrania, spędza dużo czasu w sklepach, a nie jest zadowolona z tego, jak wygląda? Dlaczego ktoś, kto mniej się nad tym zastanawia, ma mniej pieniędzy na zakupy potrafi wyglądać o wiele lepiej? Kluczem jest znalezienie swojego stylu ubierania się. Własny styl to wybór pewnych rodzajów, fasonów oraz kolorów ubrań oraz sposób zestawiania ich ze sobą. Jeśli się go odnajdzie, to będzie to właśnie taki, w którym najlepiej będzie się wyglądać i mieć najlepsze samopoczucie. Tu nie chodzi o to, co dyktuje moda. To, co jest modne, to nie to samo, co własny styl. Jak więc znaleźć najlepszy dla siebie sposób ubierania się?

  • Szukanie inspiracji
  • Zapoznawanie się z poradami
  • Zakupy za podszeptem serca
  • Odwaga w wypróbowywaniu nowego

Idąc takimi ścieżkami, uda się znaleźć ciuchy najbardziej odpowiednie dla typu swojej urody oraz osobowości. Znajdzie się także sposób najlepszego ich łączenia. Jeśli nie jest się zadowoloną czy zadowolonym z tego, jak wygląda się na co dzień, to pora znaleźć swój najlepszy styl. Można to potraktować jako dobrą zabawę. Pora tu jednak na małe zastrzeżenie. Nie chodzi o to, by znaleźć coś, co się będzie naśladować, ale o odnalezienie czegoś swojego.

Poszukiwanie własnego stylu czas zacząć

Inspiracji, które pokażą, jak można ciekawie się ubierać można poszukać w czasopismach albo na stronach internetowych. Oglądając różne ciekawe zdjęcia, na pewno zauważy się jakieś ubrania o ciekawych fasonach oraz wzorach. Jeśli coś się bardzo spodoba, to warto sobie coś podobnego kupić. Przy okazji zobaczy się jeden ze sposobów, jak takie ubranie można zestawiać z innymi. Podobanie się czegoś, czy to ubrania, czy zestawienia, to dobra wskazówka, że jest to coś, co szybko uzna się za swoje. Oczywiście rozróżniamy sytuację, kiedy coś się podoba, ale jako ciekawostka, a wydaje się fajne i chciałoby się to mieć. Bo nie wszystko, co podoba się u kogoś, widziałoby się w swojej szafie.

Zapoznawanie się z poradami ma na celu zorientowanie się, co jest odpowiednie dla własnej sylwetki oraz typu urody. Nie trzeba się do tego ściśle stosować, ale dobrze jest wiedzieć, czego unikać, by nie wyglądać źle. Własny styl to musi być coś, w czym czujemy się dobrze, a nie da się tak czuć, jeśli ubranie wyraźnie pogarsza wygląd.

Bardzo często najbardziej udane zakupy to takie, kiedy kupiło się coś, bo tak zafascynowało, że nie można było zostawić tej rzeczy w sklepie. Takie rzeczy często mają w sobie niemal moc magnetyczną. Można nawet nie wiedzieć, dlaczego tak przyciągają. Z reguły okazują się bardzo udanym nabytkiem i jednym z ulubionych ciuchów.

Osoby nie zadowolone ze swojego wyglądu zwykle chodzą ciągle w podobnych rzeczach. Nie ma wtedy możliwości, by znaleźć coś idealnego dla siebie. Możliwe, że idealny styl to zupełnie inne ubrania i inne sposoby ich zestawiania. Warto czasem kupić coś, co jest spoza tej typowej bazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>