Jak podkreślić subtelną urodę?

Piękno może mieć bardzo różne postaci. Niekoniecznie musi być wyraziste. Są kobiety o delikatnej, subtelnej urodzie. Mają jasną karnację, włosy blond albo ciemnoblond, czasem ciemniejsze. Emanuje z nich spokój, są delikatne, zwiewne. Robią wrażenie marzycielskich, romantycznych, niekiedy nieśmiałych. Jeśli się zna tradycyjny podział na typy urody przyrównane do pór roku, to taką delikatną urodę ma pani wiosna i niektóre panie z typu lata. Te ogólne podziały też mają swoje podgrupy. Typ delikatnej urody jest jednak łatwy do rozpoznania. To spokojne piękno, które nie rzuca się w oczy, ale jeśli się je już dostrzeże, to robi ogromne wrażenie. Subtelną urodę warto podkreślić, wybierając odpowiedni styl ubierania się oraz malowania.

Podkreślenie subtelnej urody odpowiednim ubiorem

Kobietom robiącym wrażenie kruchych, zwiewnych i delikatnych bardzo pasują kolory jasne. Mogą być to wyraziste jasne kolory albo przygaszone, czyli pastelowe. Chcąc kupić jakieś ubranie, warto najpierw zorientować się, czy dobrze będzie ono wyglądać przy karnacji, jaką się posiada. Chodzi tu o te, które znajdują się zaraz przy twarzy, jak bluzki, koszulki, sukienki czy dodatki typu szale. Pastelowy róż, jasna zieleń, kolor miętowy, błękit, barwa kremowa, jasne szarości, beże, to kolory wśród których na pewno znajdzie się doskonałe dla siebie. One też wspaniale podkreślają delikatne piękno. Jeśli chodzi o dodatki, to doskonałym wyborem są wszelkie zwiewne oraz romantyczne, czyli szale, kapelusze. Biżuterię najlepiej wybierać subtelną np. delikatny złoty albo srebrny wisiorek czy jakieś korale. Jeśli chce się założyć biżuterię bardziej masywną, to nie za wiele jej.

Makijaż przy subtelnej urodzie

Najlepszy będzie makijaż naturalny, czyli lekkie podkreślenie urody zamiast mocniejszego malowania się. Wystarczy pomalować tuszem rzęsy, pomalować brwi, powieki i usta, by wyglądać pięknie przy takiej urodzie. Do ust można użyć błyszczyku, a jeśli pomadki, to nie w intensywnym kolorze. Na brwi i rzęsy można dać barwę szarą albo brązową, nie musi być czarna. Co do cieni do powiek, to najlepsze będą kolory neutralne, jasne oraz pastelowe. Na co dzień można też w ogóle z cieni zrezygnować.

Unikać należy tego, co mogłoby przytłumić spokojną, delikatną urodę. Wyrazisty makijaż z intensywnymi kolorami, sporo biżuterii, krzykliwe oraz bardzo nasycone czy ciemne barwy ubrań mogą nie być odpowiednie, jeśli chce się wyglądać dobrze. Subtelna, delikatna uroda, czy to bardziej spokojna, czy zwiewna, wymaga jak najlepszej oprawy. Jeśli już taką się ma, to trzeba umieć podkreślić ją zamiast maskować nieodpowiednimi ubraniami czy makijażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>