Jak dbać o zniszczone włosy?

Piękne włosy dla kobiety podkreśleniem jej naturalnej urody, przyciągają uwagę mężczyzn i zazdrosne spojrzenia innych pań. Włosy nie muszą być długie ani w żadnym konkretnym kolorze. Jeśli są zdrowe zawsze wyglądają dobrze, ładnie się układają i lśnią. Nie każda kobieta ma zadbane i zdrowe włosy, często z braku czasu albo chęci czy też przez zabiegi chemiczne i termiczne. Jednak każdą czuprynę można uratować nie potrzeba wydawać na to dużo pieniędzy czy poświęcać niewyobrażalne ilości czasu.

Jak zacząć dbać o zniszczone włosy?
Na początku próby regeneracji zniszczonych pasm trzeba wiedzieć, że efekty nie będą natychmiast widoczne ani spektakularne. Włosy w złej kondycji są zazwyczaj suche, szorstkie i łamliwe. Jeśli końcówki są mocno porozdwajane pierwszym rokiem będzie pozbycie się ich, najlepiej przy pomocy zdrowego, odważnego cięcia. Co oznacza „zdrowe”? Chodzi o to, aby obciąć włosy do takiej długości, żeby nie pozostał ani jeden rozdwojony włos. Często będzie trzeba poświęcić kilka lub kilkanaście centymetrów, ale jest to nieuniknione. Takie włosy trudno odbudować, a rozdwojone czy roztrojone końce, wbrew reklamom środków do włosów, są nie do uratowania.
Po obcięciu najbardziej zniszczonych kosmyków czas na intensywną pielęgnację i jednoczesne delikatne mycie. Jej podstawą są oleje. Wiele kobiet na początku boi się nakładać tłuste sera i odżywki na włosy w obawie o ich obciążenie czy wręcz trudności w pozbyciu się oleju z głowy. Trzeba wyzbyć się takich myśli i przystąpić do tzw. olejowania włosów. Oleje mają cudowne właściwości nawilżające, regenerujące, dają włosom elastyczność i blask, odporność na uszkodzenia mechaniczne, dostarczają witamin i innych niezbędnych składników. Na początek nie trzeba inwestować w drogie oleje, ponieważ nawet zwykły olej do smażenia ma co zaoferować naszym pasmom.  Są też tanie i bardzo skuteczne oleje takie jak np. olej rycynowy albo oliwki dla dzieci. Jak zatem olejować włosy? Należy pokryć całe włosy olejem, można je wcześniej delikatnie zwilżyć lub nałożyć odrobinę odżywki (bez silikonów). Włosy muszą być wcześniej rozczesane, a olej nałożony dokładnie i równomiernie. Miksturę trzeba oczywiście zmyć. Najlepiej zrobić to po kilu godzinach lub nawet po całej nocy i przy pomocy delikatnego szamponu, np. dziecięcego. Dlaczego? Zazwyczaj detergenty zawarte w drogeryjnych szamponach to te same substancje myjące, które znajdują się w płynach do mycia naczyń, do mycia podłóg itp. Są to silne, zdzierające naturalny film ochronny, detergenty, które bardzo szkodzą włosom. Dziecięce szampony ich nie zawierają, dzięki czemu mamy pewność, iż pasma nie zostaną potraktowane zbyt ostro. Po umyciu warto nałożyć odżywkę bez spłukiwania na całą długość włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>